Koronka i gipiura

koronka i gipiura Materiał tkany ręcznie lub maszynowo o wysokich walorach artystycznych w formie ażurowej plecionki z gęstym, wyraźnym wzorem. Wykonana jest z włókien naturalnych lub sztucznych, najczęściej bawełny, lnu i nitek metalowych. Jest najwyższej jakości, drogocennym materiałem. Gipiura jest szczególnym rodzajem koronki wykonanej w formie klockowej.

Cechy koronki i gipiury:

Koronka i gipiura cenione są przede wszystkim za swój ciekawy wygląd. Misternie tkanie materiały o subtelnych wzorach zachwycają swoją różnorodnością i kunsztem wykonania. Sprawiają, iż uszyte z nich produkty zachwycają swoją elegancją i wysublimowaną dostojnością.

Zastosowanie koronki i gipiury:

Zastosowane jako dodatek np. do wieczorowej sukni nadają im niepowtarzalnego charakteru, czyniąc ją dostojną, kobiecą, bardzo elegancką i romantyczną.

koronka i gipiura Doskonale podkreślają zalety i kryją wady sylwetki, przyciągając wzrok, urzekając swoim pięknem. Finezja i kunszt wykonania oraz różnorodność wzorów daje szerokie możliwości zastosowania uzależnione od kreatywności i pomysłowości twórcy. Są miękkie, delikatne i przyjemne w dotyku. Występowanie w różnorodnych kolorach i grubościach nadaje im uniwersalnego charakteru.

koronka i gipiura