Wełna, kaszmir

Wełna to najwyższej jakości, naturalny materiał z włókna pochodzenia zwierzęcego.

Cechy wełny:

Posiada doskonałe właściwości izolacyjne, ponieważ w strukturze włókna wełnianego zatrzymuje się dużo powietrza, przez co ubrania wykonane z wełny zapewniają ciepło równocześnie nie ograniczając ruchów. Ma wysokie właściwości higroskopijne w stosunku do innych włókien, doskonale separując wilgoć od skóry. W efekcie wełna wolniej nasiąka wodą utrzymując ubrania dłużej suche. Włókna wełniane są stosunkowo mocno sprężyste powodując, że materiał jest bardziej odporny na gniecenie się, oraz wolniej brudzi się w porównaniu do bawełny. Wełna jest odporna na wysoką temperaturę. Może być używana jako materiał do gaszenia ognia.

Włókna wełny mają jedwabisty połysk, są delikatne, wyjątkowo miękkie, bardzo lekkie i sprężyste.

Co można uszyć z wełny?

Z wełny można uszyć praktycznie wszystko. Najczęściej stosowana jest do szycia płaszczy, żakietów, garniturów . Jako że jest bardzo miękka i delikatna w dotyku, zapewnia użytkownikowi ekskluzywny wygląd, prawdziwy komfort noszenia i swobodę ruchu.

Zalecenia:

Przed przystąpieniem do krojenia, tkaniny wełniane należy wyprasować na lewej stronie materiału. W procesie nanoszenia kroju należy zwrócić uwagę na linię włosa. Szycie nie wymaga zastosowania specjalnych igieł, nici, a długość ściegu zależy od rodzaju materiału. Drobne zabrudzenia można usuwać za pomocą zimnej wody, unikając tarcia. Dla utrzymania wełny w doskonałej kondycji zaleca się odpowiednią pielęgnację.

wełna kaszmir

Kaszmir

Szczególny rodzaj wełny z kóz kaszmirskich hodowlanych, zamieszkałych głównie tereny Mongolii i Chin. Kaszmir cieszy się szczególnym uznaniem przemysłu odzieżowego, uznawany jako najszlachetniejszy rodzaj wełen, urzekający swoimi właściwościami i szlachetnym wyglądem.

Cechy kaszmiru:

Zapewnia wyjątkowe uczucie ciepła i niezwykłej miękkości. Posiada doskonałe właściwości izolacyjne, ponieważ w strukturze włókna wełnianego zatrzymuje się dużo powietrza, przez co ubrania wykonane z kaszmiru delikatnie otulają i ogrzewają ciało. Ma wysokie właściwości higroskopijne w stosunku do innych włókien, doskonale separując wilgoć od skóry. W efekcie wolniej nasiąka wodą utrzymując ubrania dłużej suche. Nie pochłania zapachów, pozostawiając ubrania na długo w doskonałej świeżości. Włókna wełniane są wyjątkowo puszyste, delikatne i mocno sprężyste powodując, że materiał jest bardziej odporny na gniecenie się, nie gryzie oraz wolniej brudzi się w porównaniu do bawełny. Doskonale układa się, dopasowując do sylwetki, oraz szybko wraca do swojej pierwotnej formy. Kaszmir jest najbardziej wartościowym rodzajem włókna, charakteryzującym się niezwykłym połyskiem i delikatnością, zapewnia wspaniałe uczucie ciepła i komfortu oraz ekskluzywny wygląd. Ze względu na swoje właściwości i sposób pozyskania, kaszmir jest jednym z najdroższych włókien. Ubrania uszyte z kaszmiru zaspokoją oczekiwania najbardziej wymagających klientów, dostarczając im wyrobów na najwyższym poziomie.

Co można uszyć z kaszmiru?

Ze względu na wysoką cenę można spotkać wyroby z procentową domieszką kaszmiru, ale także wykonane w 100% z prawdziwego kaszmiru. Najczęściej używany jest do szycia swetrów, płaszczy, kurtek, marynarek, szalów.

Zalecenia:

Przed przystąpieniem do krojenia, tkaninę należy delikatnie wyprasować na lewej stronie materiału. W procesie nanoszenia kroju należy zwrócić uwagę na linię włosa. Szycie nie wymaga zastosowania specjalnych igieł, nici, a długość ściegu zależy od rodzaju materiału. Drobne zabrudzenia można usuwać za pomocą zimnej wody, unikając tarcia. Dla utrzymania kaszmiru w doskonałej kondycji zaleca się odpowiednią pielęgnację.

wełna kaszmir