Wiskoza

wiskoza Wiskoza to wygodny i niezwykle funkcjonalny materiał wykonany z celulozy różnych rodzajów drzew: najczęściej z dębu, buków lub sosny. Naturalne surowce poddawane są skomplikowanym procesom technologicznym sprawiając, iż wiskoza uznawana jest jako materiał naturalny.

Cechy wiskozy:

Wiskoza cechuje się wysokim stopniem przewiewności, zapewniającym niezwykły komfort noszenia odzieży wykonanej z wiskozy szczególnie latem. Idealnie chłonie wilgoć, odprowadzając go z powierzchni skóry.

Jest materiałem o szerokim spektrum zastosowania. Dzięki swojej uniwersalności i wielofunkcyjności, stanowi doskonałe rozwiązanie na urozmaicenie szafy.

wiskoza Za względu na trwałość kolorów, tkaniny z wiskozy są dostępne w szerokiej palecie barw i wzorów, dając nieskończone możliwości tworzenia różnorodnych kreacji. Wiskoza również nie uczula, przez co mogą ją nosić alergicy i osoby o wysokim stopniu wrażliwości skórnej.

Proces produkcji sprawia, iż wiskozę można nabyć w doskonałej cenie, co w zestawieniu z jej uniwersalnością i komfortem noszenia jest bezsprzeczną zaletą. Jest powszechnie stosowanym i sprawdzonym materiałem w branży odzieżowej.

Co można uszyć z wiskozy?

Wiskoza ma szerokie zastosowanie. Ze względu na swoją przewiewność najczęściej jest stosowana do szycia ubrań letnich takich jak: sukienki, bluzki, spódnice, spodnie, bielizna, czy jako podszewka. Wiskoza jako materiał sprawdzi się w każdej stylizacji, bez względu na wybrany krój czy rodzaj ubrania.

Zalecenia:

Podczas prania i prasowania należy zwrócić uwagę na ustawienie temperatury i ograniczyć ją do minimum. Wiskoza ma tendencje do gniecenia się, więc proces prasowania wymaga staranności.

Główne rodzaje wiskozy:

Rodzajów wiskozy jest wiele. Jedne przypominają jedwab, inne wełnę, jeszcze inne poliester. Nowością na rynku jest cupro wiskozowa, miłe w dotyku i chłodzące przydatne w wysokich temperaturach otoczenia.

wiskoza